חיפוש
Close this search box.

דף הבית » דיני עבודה » בקרת שכר » בודק שכר בארגונים
חדשות האתר

מאמרים חדשים

קטגוריות
ארכיון מאמרים
פברואר 2024
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

בודק שכר בארגונים

ניהול שכר יכול להיות משימה לא פשוטה עבור כל ארגון. מחישוב שכר העובדים ועד להבטחת עמידה בתקנות המס, בקרת השכר עלולה להפוך במהירות לכאוטית אם לא מנוהלת כראוי. למעשה, חברות רבות מוצאות את עצמן נאבקות לשמור על רישומים מדויקים ולהתעדכן בחוקי השכר המשתנים ללא הרף.

שכר עובדים הוא אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר של כל עסק

בכל הנוגע לניהול עסק, אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר שעומדות בפני חברות היא שכר העובדים. תשלום הוגן ובזמן לעובדים שלך הוא לא רק דרישה משפטית אלא גם חיוני לשמירה על כוח אדם חדורי ופרודוקטיבי. עם זאת, ניהול שכר העובדים יכול להיות משימה מורכבת, במיוחד כשהארגון שלך גדל ומספר העובדים גדל.

כדי לשלוט ביעילות על שכר בארגונים, חיוני שתהיה לך הבנה ברורה של היכולות והתקציב הפיננסיים של החברה שלך. על ידי ניתוח תזרים המזומנים שלך ותקצוב שכר העובדים, אתה יכול להבטיח שיש לך מספיק כספים כדי לכסות את הוצאות השכר מבלי להתפשר על היבטים אחרים של העסק שלך.

הבנת החשיבות של בקרת שכר

בקרת שכר חורגת מלהבטיח שהעובדים יקבלו את שכרם בזמן. זה כרוך ביישום תהליכים ומערכות לחישוב מדויק של שכר, ניכוי מסים וניכויים אחרים, ניהול הטבות, מעקב אחר נוכחות ועמידה בחוקי העבודה.

בקרת שכר יעילה מספקת מספר יתרונות לארגונים. ראשית, זה עוזר לשמור על רישומים פיננסיים מדויקים על ידי מעקב אחר כל העסקאות הקשורות לשכר. זה מבטיח שקיפות בדיווח הכספי ומפשט את הביקורות או הסקירות הנערכות על ידי בעלי עניין פנימיים או חיצוניים.

בנוסף לשמירת התיעוד הפיננסי, לבקרת שכר יש גם תפקיד מכריע בשמירה על שביעות רצון העובדים. תשלום משכורות בזמן מגביר את המורל בקרב העובדים ומטפח אמון בהנהגת הארגון. מנגד, טעויות או עיכובים בעיבוד השכר עלולים להוביל לחוסר שביעות רצון בקרב העובדים ואף לבעיות משפטיות אם לא יתוקנו בהקדם.

ההשלכות של ניהול שכר לקוי

ניהול שכר לקוי יכול להיות בעל השלכות קשות על ארגונים. חישובים לא מדויקים, דחיית תשלומים או אי עמידה בתקנות המס עלולים לגרום לקנסות כספיים, לפגיעה במוניטין ואף למחלוקות משפטיות.

יתרה מכך, תהליכי שכר לא יעילים יכולים לצרוך זמן ומשאבים יקרים שניתן לנצל טוב יותר לפעילויות עסקיות אסטרטגיות. חישובי שכר ידניים והזנת נתונים לא רק גוזלים זמן אלא גם מועדים לטעויות. טעויות אלו עלולות להוביל לחישובי שכר שגויים, לחישובים שגויים של מס ואי התאמות בהטבות לעובדים.

יתר על כן, ניהול שכר לקוי עלול להלחיץ את היחסים עם העובדים. תשלומים מאוחרים או שגויים עלולים ליצור תחושה של חוסר אמון וחוסר שביעות רצון בקרב העובדים, ולהשפיע לרעה על המוטיבציה והפרודוקטיביות שלהם.

הקמת מסגרת בקרת שכר מוצקה

כדי להשיג בקרת שכר אפקטיבית בארגונים, חיוני להקים מסגרת בקרת שכר מוצקה. מסגרת זו צריכה לכלול היבטים שונים של ניהול שכר, לרבות תקצוב, מבני שכר, מדיניות ונהלים, תשתית טכנולוגית, אמצעי ציות ויוזמות שיפור מתמיד.

אחד הצעדים הראשונים בהקמת מסגרת בקרת שכר הוא הגדרת יעדים ויעדים ברורים לתפקוד השכר של הארגון שלך. יעדים אלו צריכים להתאים לאסטרטגיה העסקית הכוללת ולהתחשב בגורמים כגון בלימת עלויות, דיוק חישובי שכר, עמידה בחוקי העבודה והתקנות, רמות שביעות רצון העובדים ויעילות תהליכי השכר.

לאחר הגדרת היעדים, חשוב לפתח מדיניות ונהלים מקיפים המתווים את השלבים הכרוכים בעיבוד שכר העובדים. פוליסות אלו צריכות לכסות תחומים כגון שיטות חישוב שכר (שעתי לעומת משכורת), חישובי שעות נוספות אם רלוונטי (כולל דרישות חוקיות כלשהן), ניכויים עבור מסים או הפרשות להטבות (כגון תוכניות בריאות או פרישה), דרכי תשלום (הפקדה ישירה לעומת הפקדה ישירה. בדיקות פיזיות), תדירות התשלומים (שבועי לעומת דו שבועי), וכל שיקול רלוונטי אחר ספציפי לארגון שלך.

הטמעת מערכות שכר ותוכנות חזקות

הטמעת מערכות שכר חזקות ותוכנה רבת עוצמה חיונית לבקרת שכר יעילה ומדויקת. מערכות אלו הופכות היבטים שונים של תהליך השכר לאוטומטיים, מפחיתות את הסבירות לטעויות וחוסכות זמן לאנשי משאבי אנוש.

תוכנת שכר יכולה לייעל את חישובי השכר, ניכויי מס, ניהול הטבות, מעקב נוכחות ומשימות אחרות הקשורות לשכר. זה גם יכול להפיק דוחות ולספק תובנות לגבי עלויות עבודה, שיעורי תחלופת עובדים ומדדי מפתח אחרים המסייעים לארגונים לקבל החלטות מושכלות.

בעת בחירת מערכת שכר או תוכנה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כגון מדרגיות (כדי להתאים לצמיחה עתידית), יכולות אינטגרציה עם מערכות משאבי אנוש או חשבונאות אחרות, ידידותיות למשתמש, שירותי תמיכת לקוחות המוצעים על ידי הספק, אמצעי אבטחת מידע במקום. , וחסכוניות.

הקפדה על עמידה בחוקי ותקנות השכר

עמידה בחוקי ותקנות השכר היא היבט קריטי של בקרת שכר אפקטיבית. אי עמידה בחוקים אלו עלולה לגרום לעונשים חמורים לארגונים.

כדי להבטיח ציות, חיוני להתעדכן בדיני העבודה הרלוונטייםת. זה כולל הבנה של דרישות שכר מינימום, כללי שעות נוספות (אם רלוונטי), שיעורי ניכוי מס במקור, חובות דיווח, דרישות ניהול רישומים (כולל תלושי שכר או מקבילים אלקטרוניים), וכל חוקי אחר התחייבויות ספציפיות לתחום השיפוט שלך.

בנוסף להישאר מעודכן לגבי חוקי השכר והתקנות, ארגונים צריכים להקים בקרות פנימיות למעקב אחר ציות. ביקורות או סקירות סדירות של תהליכי שכר יכולים לעזור לזהות בעיות או אי-התאמות פוטנציאליות לפני שהם מסלימים לבעיות גדולות.

ייעול תהליכי שכר באמצעות אוטומציה

אסטרטגיית מפתח להשגת בקרת שכר יעילה היא ייעול תהליכים באמצעות אוטומציה. על ידי אוטומציה של משימות חוזרות וגוזלות זמן, ארגונים יכולים להפחית את הסבירות לטעויות ולפנות זמן של אנשי משאבי אנוש להתמקד בפעילויות אסטרטגיות יותר.

ניתן ליישם אוטומציה בהיבטים שונים של ניהול שכר, לרבות חישובי שכר, ניכויי מס, רישום וניהול הטבות, מעקב נוכחות והפקת דוחות. זה לא רק משפר את הדיוק אלא גם משפר את היעילות על ידי הפחתת הזנת נתונים ידנית ומזעור הסיכון לטעות אנוש.

בנוסף, אוטומציה מאפשרת אינטגרציה טובה יותר בין מערכות שכר ותוכנות משאבי אנוש או הנהלת חשבונות אחרות. זה מאפשר זרימת נתונים חלקה בין מערכות שונות, מבטל את הצורך בהזנת נתונים כפולים ומבטיח עקביות בתהליכים שונים.

ביצוע ביקורות וסקירות שוטפות

ביקורות וסקירות סדירות חיוניות לשמירה על בקרת שכר יעילה. תהליכים אלו עוזרים לזהות אי-התאמות או שגיאות בחישובי שכר, ניכויי מס במקור, הרשמות להטבות או עסקאות אחרות הקשורות לשכר.

הביקורות יכולות להתבצע באופן פנימי על ידי צוות ייעודי בתוך הארגון או חיצוני על ידי מבקרים בלתי תלויים. תדירות הביקורות עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כגון גודל החברה, תקנות התעשייה, אמצעי בקרה פנימיים הקיימים או דרישות ספציפיות שנקבעו על ידי גופים רגולטוריים.

במהלך ביקורות או ביקורות חשוב לבחון היבטים שונים של ניהול שכר. זה כולל אימות נכונות חישובי השכר מול חוזי עבודה או לוחות זמנים, אישור עמידה בחוקי העבודה והתקנות (כולל ניכויי מס במקור), אימות רישום הטבות מול רישומי עובדים או מסמכי תוכנית (כגון כיסוי שירותי בריאות), סקירת דרכי תשלום (כגון ישיר רישומי הפקדה), והבטחת תיעוד מתאים למטרות שמירת רישומים.

הכשרה ושדרוג של אנשי שכר

כדי להשיג בקרת שכר אפקטיבית בארגונים, ישנה חשיבות מכרעת להשקיע בתוכניות הכשרה לאנשי משאבי אנוש האחראים על ניהול שכר העובדים. תוכניות אלה צריכות לכסות היבטים שונים של ניהול שכר, כולל דרישות משפטיות, שיטות עבודה מומלצות בחישובי שכר וניכויים (כולל תקנות מס), הכשרת תוכנה ופיתוח מקצועי מתמשך.

על ידי מתן הכשרה מקיפה, ארגונים יכולים להבטיח שלאנשי מקצוע השכר שלהם יש את הידע והכישורים הדרושים לביצוע תפקידם ביעילות. זה כולל להתעדכן בשינויים בחוקי העבודה או בתקנות המס, הבנת הפונקציונליות של תוכנת שכר, ויכולת לתת מענה לפניות עובדים או חששות הקשורים לשכר או הטבות.

בנוסף, ארגונים צריכים לעודד למידה מתמשכת ושדרוג מיומנויות עבור אנשי מקצוע בתחום השכר. ניתן להשיג זאת באמצעות השתתפות בכנסים או סמינרים בתעשייה, קורסים מקוונים או סמינרים מקוונים, הסמכות מקצועיות), או יצירת קשרים עם אנשי מקצוע אחרים בתחום.

מעקב וניתוח נתוני שכר לקבלת תובנות

נתוני שכר הם מקור חשוב של מידע שיכול לספק תובנות לגבי היבטים שונים של הבריאות הפיננסית וניהול כוח העבודה של הארגון. על ידי ניטור וניתוח נתוני שכר, ארגונים יכולים לזהות מגמות, דפוסים או חריגות שעשויות לדרוש חקירה או פעולה נוספת.

כמה מדדי מפתח שניתן לגזור מנתוני שכר כוללים עלויות עבודה כאחוז מההכנסה (או אמות מידה רלוונטיות אחרות), שיעורי תחלופה של עובדים (שעשויים להצביע על בעיות בתגמול או שביעות רצון בעבודה), הוצאות שעות נוספות (שעשויות להדגיש חוסר יעילות בכוח האדם), שיעורי ההרשמה להטבות (כדי להעריך את האפקטיביות של ההטבות המוצעות), ועמידה בחוקי העבודה (כגון מעקב אחר מקרים של הפרות שכר מינימום).

על ידי סקירה קבועה של מדדים אלה והשוואתם מול מדדים בתעשייה או נתונים היסטוריים, ארגונים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי תכנון כוח אדם, אסטרטגיות בלימת עלויות, יוזמות מעורבות עובדים או שיפורי תהליכים.

בקרת שכר ויציבות פיננסית

לסיכום, שליטה בבקרת שכר חיונית לאילוף הכאוס בכספים של חברות. על ידי יישום אסטרטגיות אפקטיביות כגון הקמת מסגרת בקרת שכר מוצקה, הטמעת מערכות שכר ותוכנות חזקות, הבטחת עמידה בחוקי ותקנות השכר, ייעול תהליכים באמצעות אוטומציה, ביצוע ביקורות וסקירות שוטפות, הכשרה ושדרוג של אנשי מקצוע בתחום השכר, ומעקב וניתוח שכר. נתונים לתובנות, ארגונים יכולים להשיג בקרת שכר ויציבות פיננסית.

שליטה בחשבוני השכר אינה רק הבטחת תשלומים מדויקים ובזמן לעובדים. מדובר בשמירה על שקיפות בדיווח הכספי, טיפוח שביעות רצון העובדים, עמידה בהתחייבויות משפטיות, אופטימיזציה של תהליכים ליעילות וקבלת החלטות מושכלות המבוססות על תובנות מונעות נתונים.

על ידי ביצוע העקרונות המתוארים בפוסט זה בבלוג וחתירה מתמדת לשיפור נוהלי ניהול השכר, ארגונים יכולים לנווט את המורכבות של שכר העובדים בביטחון ולהשיג שליטה רבה יותר על הכספים הארגוניים שלהם.

קול המס – שירותי חשבות שכר במיקור חוץ

אנו מציעים לכם מעסיקים יקרים להצטרף לעשרות בעלי עסקים שהבינו את את זה והצטרפו למהפכת השכר

אנו כאן בקול המס מודעים לחשיבות השכר בשוק העבודה הן בנושא העלויות של המעביד והן בכל החוקים, הסכמים וצווי ההרחבה, לכן אנו מציעים לכם מעסיקים יקרים להצטרף לעשרות בעלי עסקים שהבינו את את זה והצטרפו למהפכת השכר.

למעשה אנו נותנים לך חשבת שכר בכירה  אשר צמודה אלייך ותעניק לך שירות מלא בכל הקשור להכנת המשכורות.

להלן חלק משירות שאנו נותנים:

  • הכנת הסכמי עבודה ו/או הודעה על תנאי העסקה  לעובדים חדשים (כמובן תוך הקפדה על מילוי תנאי החוק ו/או הסכמים קיבוציים) או עדכון שוטף של ההסכמים הקיימים במקרים כגון: שינויי תנאי שכר לעובד או שינויי חקיקה המחייבים שינוי תנאי שכר בהתאם לתלושי שכר.
  • ייצוג מלא מול רשויות המדינה – משרד הכלכלה , מס הכנסה ניכויים,  ביטוח לאומי ניכויים וייצוג מול ביקורות של הרשויות.
  • מתן דוחות שוטפים לרשויות הממסד (אפשרות לתשלום בהו”ק).
  • השירות כולל הכנת טופס 126 לשידור שנתי וכן שידור חצי שנתי לביטוח לאומי.
  • טפסי קבלת עובד וסיום העסקה ( חוזה עבודה, הודעה לעובד,161, מכתב על סיום העסקה, 106 ).
  • הפקת תלושי שכר ע”פ החוק ותקנותיו ושיוך הסכם קיבוצי.
  • קבלת תלושים במייל ,תלוש חסוי, הצגת תלושים באתר אינטרנט.
  • פגישה עם עובדי החברה במשרדי החברה ע”י חשב שכר מחברת “קול המס” .

עוד מאמרים בנושא...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2024/02/למה-ללמוד-קורס-חשבי-שכר.png
למה ללמוד קורס חשבי שכר?

בקרת שכר היא היבט מכריע בניהול עסק מצליח. היא כוללת ניהול ופיקוח על תשלום שכר ומשכורות לעובדים, וכן הקפדה...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2024/01/Blue-and-White-Modern-We-Are-Hiring-Banner-1.png
למרות ההתנגדויות: שכר המינימום יעלה ל-5,880 שקל בחודש פורסם בגלובס

העלאת שכר המינימום העלאת שכר המינימום באה בעקבות עליית השכר הממוצע במשק ל-12,379 שקל בחודש, ותתרחש החל...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2024/01/שכר-1536x489-1.png
שכר מינימום המדריך המלא

עובדים זכאים לתשלום שכר שלא יפחת משכר המינימום המונהג במדינת ישראל ומתעדכן מעת לעת. שכר המינימום נקבע...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2024/01/שר-העבודה-הודיע-על-כוונתו-להעלות-את-שכר-המינימום.png
שר העבודה הודיע על כוונתו להעלות את שכר המינימום

העלאת השכר תחול מתאריך 1.4.2024. על פי עבודת מטה מקצועית שנעשתה במשרד העבודה, יואב בן צור, שר העבודה,...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2024/01/3-1.png
עדכונים

מאת: עו”ד רינת טבאי שכר המינימום צפוי לעלות בשנת 2024 בהתאם לחוק, שכר המינימום מתעדכן אחת לשנה...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2023/12/מידע-לתובע-הבטחת-הכנסה.png
מדריך הבטחת הכנסה

הבטחת הכנסה היא גמלת קיום מכוח חוק הבטחת הכנסה התשמ”א – 1980, אשר נועדה להבטיח דמי קיום מינימליים...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2023/08/ללא-שם-2200-×-700-פיקסל-2.png
השתלמות לבודקי שכר מוסמכים 2022

ע”פ תקנה 7 לתקנות להגברת האכיפה של דיני העבודה (בודק שכר מוסמך) התשע”ז-2017, בתאריך 01.06.22...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2023/06/שכר.png
האם השכר החודשי ששולם לעובד שיקף שכר עבודה רגיל ורכיבי הבונוס והשעות הנוספות הגלובליות היוו רכיבים פיקטיביים, או שמא השכר אכן כלל גמול עבודה בשעות נוספות ותשלום עבור בונוס?

מאת: רעות פרץ הקדמה לפתחו של בית הדין הגיעה הסוגיה – האם שכרו החודשי של עובד אשר מגלם בתוכו רכיבים של...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2023/06/הוראות-הנוגעות-לבודק-שכר-מוסמך.png
הנחיה לאכיפה פלילית ומנהלית בדבר הוראות הנוגעות לבודק שכר מוסמך

הנחיה לאכיפה פלילית ומנהלית בדבר הוראות הנוגעות לבודק שכר מוסמך לפי החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה,...

https://www.kolhamas.co.il/wp-content/uploads/2023/04/תעריפי-שכר-המינימום-לבגירים-ולבני-נוער.png
החל מ-01/04/2023 יעודכנו תעריפי שכר המינימום לבגירים ולבני נוער

שכר מינימום מעסיקים חייבים לשלם לעובדיהם שכר בגובה שאינו נמוך מסכום שכר המינימום שנקבע בחוק. הפרת החובה...

תוכן עניינים